Blik op de raad 6 december 2021

Wonen

Het gebrek aan (betaalbare) woningen neemt ook in ons dorp verder toe. Hierdoor moeten ouderen noodgedwongen blijven wonen in woningen die niet meer passen en verlaten jonge starters ons dorp. Nieuwbouw lost het probleem deels op maar we moeten ook kijken naar bestaande woningen. De boel zit op slot en dat vraagt ingrijpen. Eerder deden wij als VVD het voorstel om eigen inwoners voorrang te geven bij nieuwbouw. Daarnaast hebben wij nu ook voorgesteld om net als veel andere gemeenten een zelfbewoningsplicht in te stellen. Dit voorkomt dat woningen in ons dorp als investering aan de markt worden onttrokken om verhuurd te worden. Ook dit voorstel werd raadsbreed gesteund. Serieuze problemen als de wooncrisis vragen om durven kiezen en durven doen. Daar staan wij als VVD voor.